Ülkü AKDEMİR

1973 yılında Ankara’da dünyaya gelen sanatçı; ilk orta ve lise eğitimlerini Ankara’da tamamlamıştır. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Ana Sanat Dalı’nda eğitimine başlamış olup, 1995 yılında başarı ile mezun olmuştur. 1995-1996 yılları arasında KKTC’de resim öğretmenliği görevinde bulunmuştur. 1997 yılı itibariyle kendi atölyesini kurmuş ve sanatsal çalışmalarına burada devam etmiştir. 2003-2004 yılları arasında; Başkent İletişim Spikerlik ve Sunuculuk kursunu başarı ile tamamlayarak “Spikerlik ve Sunuculuk Sertifikası” almıştır. 2004-2005 yılları arasında Avrasya Radyo Televizyonu “Çocuk Kulübü” programında sunuculuk yapmıştır. 2006-2007 yılları araasında aynı televizyon kanalında “Tiyatrom” programının yapımcılık ve sunuculuğunu gerçekleştirmiştir. 2008 yılında Kütahya’da Çini çalışmaları icra etmiştir. 2008-2015 yılları arasında kendi atölyesinde Seramik ve Çini çalışmalarında bulunmuştur. 2014 yılında Hattat Bekir Er ile “Hüsn-ü Hat” eğitimine başlamış olup, halen devam etmektedir. Sanatçı, kendisine ait olan “Botto Art Seramik Atölyesi”nde sanatsal çalışmalarını sürdürmektedir. Sanatçı evli ve iki çocuk annesidir.
Günlük kullanım eşyalarınızı sıradanlıktan çıkarıp, sanatsal bir özellik kazandırır. Tamamen doğal ve sağlıklı olup herhangi zararlı madde içermemektedir. Ürünlerin hepsi el işçiliği olduğundan, birbirinden farklı renk, biçim ve boyutta kendini göstermektedir. Zaten Botto’yu farklı kılan da bu özelliğidir. Ürünlerimiz mekana özel değildir. Bugün mutfakta kull andığınız bir kaseyi, bir şişeyi yarın çalışma masanızda, hatta salonunuzda değerlendirebilirsiniz. Ve bu, çok da hoşunuza gidecektir. Konsept ürünlerdeki sıcaklığı ve şıklığı hissedeceğiniz gibi, kişiye özel tasarımlar da sizleri mutlu ve ayrıcalıklı kılacaktır. SANATLA KALIN Botto Art
Botto Art enriches your daily belongings to the artistic fashion form the ordinary conditions. Botto Art made from natural ingredients, does not contain any hazardous materials to the human health. Hand made products come out of with vary in colour and shapes that is the uniqueness of Botto Art. Our designs aren't being created for a specific purpose; could be used in your office desk once used to be a soup cup in your in the kitchen. That's for sure kind of pleasure and true feeling of sympathy. Tailor made designs make you pleased and distinguished whilst feeling warmest touches and living elegance with conceptually designed items. STAY WITH ART Botto Art

Seramik Kursu;

Seramik Derslerimizin ilk aşaması karakalem çalışmalarından oluşmaktadır. Belli bir düzeye erişildiktekten sonra, çamur derslerine geçilmektedir. Haftada 1 gün 4 saat olup, günlük en fazla 3 kursiyer kabul edilmektedir.Kursun uygunluk durumuna göre gününüzü planlayabilirsiniz. Kursiyerlerin ayda 1 ürün ücretsiz fırınlama imkanı vardır.

Çark-Torna Dersi;

Derslerimiz, önceden planlandığı takdirde istenilen tarih ve saate ayarlanabilmektedir. Ders süresi 60 dakikadır.Kursiyer ürünü, ücretsiz fırınlanmaktadır.