HAKKINDA


HAKKINDA


Ülkü BURSA
1973 yılında Ankara’da dünyaya gelen sanatçı; ilk orta ve lise eğitimlerini Ankara’da tamamlamıştır. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Ana Sanat Dalı’nda eğitimine başlamış olup, 1995 yılında başarı ile mezun olmuştur. 1995-1996 yılları arasında KKTC’de resim öğretmenliği görevinde bulunmuştur. 1997 yılı itibariyle kendi atölyesini kurmuş ve sanatsal çalışmalarına burada devam etmiştir. 2003-2004 yılları arasında; Başkent İletişim Spikerlik ve Sunuculuk kursunu başarı ile tamamlayarak “Spikerlik ve Sunuculuk Sertifikası” almıştır. 2004-2005 yılları arasında Avrasya Radyo Televizyonu “Çocuk Kulübü” programında sunuculuk yapmıştır. 2006-2007 yılları araasında aynı televizyon kanalında “Tiyatrom” programının yapımcılık ve sunuculuğunu gerçekleştirmiştir. 2008 yılında Kütahya’da çini çalışmaları icra etmiş ve halen kendi atölyesinde seramik ve çini üzerine çalışmaktadır. 2014 yılında Hattat Bekir Er ile “Hüsn-ü Hat” eğitimine başlamış olup, sanatçının atölyesinde 5 yıl çalışmıştır. Ülkü Bursa yüksek lisansında, “Hat sanatının seramik form ve yüzeylerdeki çağdaş yorumu” başlıklı tez konusunu ele almış ve yayınlanmıştır.
Ülkü Bursa, Kültür ve Turizm Bakanlığı “Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı” unvanına sahip, seramik sanatçısıdır.
Sanatçı yurt içi ve yurt dışında pek çok sergi, fuar ve etkinliklerde bulunmuştur.
Sanatçı “Botto Art Seramik Atölyesi”nde sanatsal çalışmalarını sürdürmektedir.
Günlük kullanım eşyalarınızı sıradanlıktan çıkarıp, sanatsal bir özellik kazandırır. Tamamen doğal ve sağlıklı olup herhangi zararlı madde içermemektedir. Ürünlerin hepsi el işçiliği olduğundan, birbirinden farklı renk, biçim ve boyutta kendini göstermektedir. Zaten Botto’yu farklı kılan da bu özelliğidir. Ürünlerimiz mekana özel olabileceği gibi bugün mutfakta kullandığınız bir kaseyi, bir şişeyi yarın çalışma masanızda, hatta salonunuzda değerlendirebilirsiniz. Ve bu, çok da hoşunuza gidecektir. Tasarım ürünlerin sıcaklığı ve şıklığını hissederek, kişiye özel tasarımlar, sizleri mutlu ve ayrıcalıklı kılacaktır.
SANATLA KALIN Botto Art

Seramik Kursu

Kurslarımız hafta bir gün 4 saat olup, en fazla 6 kursiyerden oluşmaktadır.
Çalışan bayanlarında bu etkinlikten faydalanması için kimi günler akşam dersleri verilmektedir.

Seramik Torna Dersi

Derslerimiz, önceden planlandığı takdirde istenilen tarih ve saate ayarlanabilmektedir. Ders süresi 60 dakikadır. Kursiyer ürünü, ücretsiz fırınlanmaktadır.

Botto Art

Seramik Kursu

Seramik Torna Dersleri